Захист покрівлі від бурульок, зледеніння та скупчень снігу
Для цих цілей застосовується саморегулюючий антиобмерзальний кабель GRX-2 CR.
Елементом нагрівання саморегулівних кабелів є напівпровідникова вуглецева матриця. Параметри тепловіддачі безпосередньо залежать від температури навколишнього середовища. Виділення тепла довжиною кабелю розподіляється не рівномірно. Коли встановлюється температура, що сприяє зледеніння, електричний опір знижується, викликаючи стрибок тепловіддачі. Одночасно на ділянках, вільних від скупчень снігу і льоду, матриця, що гріє, знижує вироблення тепла, шляхом підвищення електроопору. Для забезпечення максимальної раціональності витрати тепла, виробник випускає кабелі з плоским перетином для щільного прилягання до поверхні. За рахунок суворого контролю якості на кожному етапі виробництва, виробу гарантовано тривалий термін експлуатації (20 років). Що, поряд із значною економією витрати енергоресурсу, перетворює покупку саморегулюючого кабелю на більш вигідне придбання порівняно з резистивним. До того ж, через особливості конструкції, є зручна можливість нарізати вуглецеві кабелі будь-якої необхідної довжини при повному збереженні їх експлуатаційних характеристик.
Ознайомитись із кабелем цієї серії Ви можете тут
https://cadko.in.ua/g119030544-greyuschij-kabel-dlya
Ручне чи автоматичне – який варіант керування зручніший?
Ручний спосіб керування відрізняється дешевизною облаштування. Його основний недолік полягає в тому, що якщо вчасно не включити рубильник, на даху всього за пару годин може утворитися великий крижаний шар, а основна функція системи - попередження зледеніння, а не боротьба з ним.
Автоматизоване керування зручніше. Система спрацьовує у відповідь зміну температурного режиму. У будинках малої площі зазвичай встановлюють непрограмований терморегулятор, що запускає процес нагрівання при зниженні температури до встановленого мінімуму. У спорудах з великою площею і на покрівлях складних конфігурацій зазвичай встановлюють міні-метеостанції з датчиками і керуючим мікропроцесором, що реагують на зміни температури і випадання опадів. Процесор самостійно розраховує потужність та час роботи кабелю, враховуючи умови довкілля та архітектурні особливості покрівлі.
Обігрів водостоків – запорука якісної роботи системи покрівельних зливів
Для максимально якісного захисту від зледеніння нагрівальні кабельні системи монтують як по периметру даху, так і біля водостоків. Облаштування обігріву ринв може поєднуватися з основною системою антизледеніння або бути самостійною конструкцією.
Якщо водосток відводиться в дренажну систему або каналізацію, обігрів рекомендується прокладати до кінцевого рівня промерзання ґрунту. У випадках, коли настінний жолоб знаходиться далеко від краю покрівлі, кабель розміщують паралельно точці зливу води. Якщо на покрівлі немає водостоків, кабелями прогрівають звиси для запобігання утворенню бурульок.
Особливості монтажу
Особливості монтажу залежить від матеріалу покрівлі. Прокладаючи кабель по металочерепиці, намагаються робити мінімум отворів. На м'якій покрівлі кабелю кріплять за допомогою металевих тросів. Натуральна черепиця не зледеніє, тому обігрів потребують тільки водовідведення, накопичувальні лотки, труби. Перед кабельними доріжками прокладають сніговідбійники. Це необхідно для того, щоб захистити систему від деформацій та пошкоджень внаслідок сходження снігових скупчень.
Система обігріву проектується заздалегідь. Якщо в споруді холодний дах з горищем, що провітрюється, і якісною ізоляцією, тепловий кабель розміщують тільки у водостічній системі. На дахах із недостатньою ізоляцією, підігрів облаштовується по всьому периметру.
Залишилися питання? Пишіть чи дзвоніть +380672634437 наші фахівці будуть раді Вам допомогти.